Jaunākie zinātnes pētījumi apliecina, ka laika struktūra ir diskrēta un nepārtraukta laika uztvere ir ilūzija

time_nonlinear-650x382Sadarbojoties zinātniekiem no vairākām Universitātēm (Waterloo, Lethbridge, Alexandria ), tie ir atklājuši iespējami mazāko laika vienību un tā ir lielāka par līdz šim pieņemto Planka intervāla konstanti 10-34 sekundes. Zinātnieki pauž ideju, ka minimālā laika konstante var radīt izmaiņas arī kvantu mehānikas pamata aprēķinos, kas arī kopumā mainītu mūsu izpratni par kvantu mehāniku.

„Tas varētu būt iespējams, ka šajā Visumā minimālā laika konstante patiesībā ir daudz lielāka par Planka laika konstanti un šo mēs varam eksperimentāli pārbaudīt”, atzīst Mirs Faizals (Mir Faizal) savā pētījumā, kurš publicēts preses relīzē interneta vietnē – http://phys.org/.

Pašreiz Planka konstante ir tik maza, ka nevienā eksperimentā to nav bijis iespējams novērot tiešā veidā. Daži pētījumi ir uzrādījuši laika konstanti 10-17 sekundes, bet plašs teorētiskais atbalsts šai Planka konstantei to padarījusi jau par vispārpieņemtu zinātnieku aprindās un tā ietekmējusi kvantu gravitātes un kvantu cilpas gravitātes pētījumus.

„Savā pētījumā mēs piedāvājam uzlūkot laiku kā diskrētu pēc savas dabas un iesakām veidus, kā to eksperimentāli pārbaudīt”, atzīst Mirs Faizals.

Pētījumā, ko veica zinātnieku komanda pētot ūdeņraža atomu spontāno emisiju, tika konstatēts, ka emisija tiek novērota saskaņā ar jaunās teorijas aprēķiniem un ar iepriekš paredzēto emisijas ātrumu.

Papildus tam, lai apgalvotu, ka minimālā laika konstante ir lielāka par Planka konstanti, zinātnieki uzskata, ka ir nepieciešamas izmaiņas arī kvantu mehānikas pamata aprēķinos un tas varētu izmainīt mūsu priekštatus par laika jēdzienu.

Mirs Faizals ir arī pārliecināts, ka laiks ir diskrētas, nevis plūstošas dabas. To varētu raksturot kā diskrētu kristālisku struktūru ar regulāriem segmentiem, kuri atkārtojas. Vēl vairāk, mūsu priekšstats par laiku kā vienmēr plūstošu var izrādīties ilūzija. Fiziskais visums realitātē var izpausties kā filma, kuru veido statiski attēli un ļoti ātri kustoties tie rada laika un kustības ilūziju. Ja šo redzējumu var uzskatīt par pareizu, tad mūsu fiziskās realitātes nepārtrauktā izpausme ir balstīta uz mums neredzamu matemātisku aprēķinu struktūru.

Vairāk informācijas:

Plašāk par pētījumu lasiet žurnālā – The European Physical Journal.

http://scienceandnonduality.com/the-perception-of-continuous-flowing-time-is-an-illusion/#sthash.lILGxKMR.dpuf

Komentāri

Jūsu e-pasts netiks publicēts.
Obligāti aizpildāmie lauki*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.