Prakse

kads ir tavs jautajumsAicinām ikvienu Meta-reality lapas apmeklētāju uzdot savu neskaidro vai sasāpējušos jautājumu par dzīvi, par nāvi, par eksistenci, par apziņu, par pieredzi, par garīgo praksi un mācībām, par meditāciju vai jebkuru citu šai tematikai atbilstošu un kāds no mūsu pieaicinātajiem viesiem pēc iespējām uz to atbildēs – Pēteris Kļava, Normunds Astra vai Valdis Svirskis.

Jautājumi un atbildes tiks publicētas atsevišķā sadaļā – “Jautājumi un atbildes”. Jautājumus var uzdot arī anonīmi, jautājuma uzdevēji netiks publiskoti. Centīsimies atbildēt uz visiem jautājumiem, bet publiskoti tiks būtiskākie un interesantākie. Ceram, ka tas palīdzēs sevis un realitātes izziņas ceļā un būs noderīgi arī citiem! 

Jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@meta-reality.info vai izmantojot kontaktformu.

 

1.jautājums

Man jautājums Normundam pēc 16. apr. Satsanga video noskatīšanās. Par praksi, kuru minējāt, un kuru būtu labi katru dienu praktizēt un kam ir 1000 izpildījumi “vienalga ko darot, vērst uzmanību uz sevi, uz domas avotu, kas domā, ar ko tas notiek”. Vai viens no izpildījumiem varētu būt tāds, ka iztēlojos viss, ko cilvēki apkārt dara ir tikai teātris un viņi ir aktieri un spēlē savas lomas, arī es. Reizēm, protams, ierauj apkārtējie notikumi “drāmā” iekšā. Bet pēc tam saprotu, ka esmu pārāk aizrāvusies ar “lugu”. Nenosodu sevi, bet saku sev, nu nekas vēl jāmācās. Vai tas, ko daru varētu man palīdzēt, vai tomēr kaut kas ir greizi un tikai tāda sevis mānīšana.

 

Atbild Normunds Astra:

Man prieks, ka tu uzdrīkstējies jautāt. Brīvība pieder drosmīgajiem!

Patiešām, mums mantojumā ir atsātas tūkstošiem meditācijas un garīgās prakses, kas palīdz atklāt sevis un pasaules patieso dabu. Kas ir patiesa laime!

Tas, ko es pieminēju Satsangā, saucas “sevis iztaujāšana” un vēl to sauc “Atma vičāra”. Šī pieminētā prakse ļauj jebkuru citu praksi vai meditāciju pārvērst ļoti iedarbīgā sevis izzināšanas rīkā.

Jebkurā sevis izzināšanas praksē vai meditācijā ir tikai viens pats svarīgākais priekšnosacījums – būt apzinātam. Jebkura meditācija vai prakse, ja netiek veikta možā apzinātībā, būs nekas cits, kā tikai kustība prātā, kas nav meditācija.

Tevis pieminētā prakse “iztēloties visu kā teātri”, ir viena no senākajām Patiesības atklāšanas praksēm. Šī ir patiešām ļoti stipra un darbīga prakse. Bet, kā jau es iepriekš minēju, ir jāizpilda viens priekšnosacījums, lai šī prakse tev atvērtu durvis uz Patiesību par Visu. Šis priekšnosacījums, kā jau tu nojaut, ir – būt Apzinātai!

Apzināta Apzinātība jeb Apzināta Klātesamība tas ir viss, kas no tevīm tiek prasīts, veicot jebkuru garīgo praksi, meditāciju, kā arī pēc iespējamības jebkurā sadzīves situācijā un laikā.

Kad tava Apzinātība un Klātesamība uzplauks Tagadnes Ziedā, tad arī pašu Apzinātību vērs atpakaļ uz pašu sevi, uz to, kas Apzinās un ir Klātesoša. Jo galīga Atbrīve ir TUR, pat pirms Apzināšanās.

Kādi gan nebūtu tavi sasniegumi sevis un pasaules izzināšanā, nekad neapstājies, vienmēr ej tālāk un ej dziļāk. Meklē tik ilgi, kamēr nepaliks Nekas, kā izņemot tikai Kailu Meklētāju.

Esi Drosmīga!

2. Es pirmo reizi dzīvē ieskatījos sevī, kas es patiesībā esmu. Ar tādu nolūku es to darīju. Es aizvēru acis un centos atbrīvoties no jebkuras domas, es kļuvu es pati. Es redzēju tumsu, kurā ir sopa gaisma – es sapratu, ka es esmu gaisma. Man nav ķermenis, man nav vārda. Es esmu gaisma. Mans jautājums Tev – vai tu vari kaut ko pastāstīt par šo Gaismu?

Prieks! Mana atbilde būs īsa. Tu esi tā, kas redz šo gaismu! Tu nekad neesi tas, ko tu redzi. Šodien tu redzi gaismu, rīt neredzi. Viss, kas nāk un aiziet… neesi tu. Tu esi tā, kas paliek visās pieredzēs un arī ārpus jebkādas pieredzēšanas! Tu esi pirms Visa! Lūk tā! Prāts tevi mānīs ar visādām parādībām. Netici tām! Stāvi klusa un rāma. Neļauj domām uzjundīties. Esi klusa… Esi tukša… Tikai tad atklāsies patiesība par sevi un visu pasauli. Esi Klusa. Lūk, tā!


Komentāri

Jūsu e-pasts netiks publicēts.
Obligāti aizpildāmie lauki*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.