Yoga Vasistha – Advaita Vedanta

Joga Vashistha 2Yoga Vasistha (Sanskritā: योग-वासिष्ठ) (Vasistha’s Yoga) ir viens no klasiskās Advaita Vedanta (mācības par realitātes neduālismu) darbiem, ko ir pierakstījis svētais Valmikijs (aptuveni 14.-11. gadsimts pirms mūsu ēras). Darbs satur aptuveni 32 000 rindiņu un ir viens no garākajām pierakstītajiem tekstiem sanskritā (pēc Mahabharatas). Tiek uzskatīts, ka darbs ir tapis pirms Ramayānas un satur Bhagavas Gītas, Vēdu un Upanišadu zināšanu kvintesenci. Grāmatā ir detalizēti aprakstīts dialogs starp garīgo skolotāju Maharashi Vasisthu un jauno princi Rāmu, kurš bija atgriezies no ceļojuma un smagi vīlies eksistencē. Grāmata tēlaini caur dažādiem stāstiem un leģendām atspoguļo augstākās zināšanas par prātu un apziņu, par visumu radīšanu, eksistences būtību, tās iluzoro dabu un atbrīvošanās metodēm. Tiek uzskatīts, ka ikviens, kas lasa šo grāmatu, caur to var sasniegt augstāko garīgo atbrīvi (mokšu) un spēj rast atbildes uz visiem eksistences pamatjautājumiem.

  • “The great remedy for the long-lasting disease of samsara is the enquiry, ‘Who am I? To whom does this samsara belong?’, which entirely cures it.”
  • “Nothing whatsoever is born or dies anywhere at any time. It is Brahman alone, appearing in the form of the world.”
  • “O Rama, there is no intellect, no consciousness, no mind and no individual soul (jiva). They are all imagined in Brahman.”
  • “That consciousness which is the witness of the rise and fall of all beings – know that to be the immortal state of supreme bliss.”
  • “Knowledge of truth, Lord, is the fire that burns up all hopes and desires as if they are dried blades of grass. That is what is known by the word samadhi – not simply remaining silent.”
  • “The moon is one, but on agitated water it produces many reflections. Similarly, ultimate reality is one, yet it appears to be many in a mind agitated by thouhts.”

Informācijas avoti: http://en.wikipedia.org/wiki/Yoga_Vasistha

Komentāri

Jūsu e-pasts netiks publicēts.
Obligāti aizpildāmie lauki*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.